Zmiana ograniczenia prędkości na ul. Hetmańskiej. ZDM chce ustawić tam fotoradar

Na ul. Hetmańskiej wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu. Ograniczono maksymalną dopuszczalną prędkość poruszania się pojazdów. Ma to zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu.

 

Ulica Hetmańska jest wciąż jedną z tych, na których dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji drogowych, kolizji i wypadków – często tragicznych. Od kilku lat wprowadzane są zmiany mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu. Przygotowywane są przez Miejskiego Inżyniera Ruchu, a wprowadzane przez ZDM Poznań.

Jak informuje ZDM, od dzisiaj obowiązują kolejne zmiany. Tym razem dotyczą odcinka od ul. Rolnej do ul. Dmowskiego, gdzie zamiast 70 km/h obowiązuje już ograniczenie prędkości do 50 km/h. Spodziewając się kierowców, którzy mimo ustawienia oznakowania nie będą stosować się do przepisów, jeszcze w tym tygodniu zostanie wyznaczone miejsce do kontroli drogowej dla Policji. Ma powstać w rejonie skrzyżowania ul. Hetmańskiej i Kolejowej.

Dodatkowo, w najbliższym czasie, przy konsultacji z Miejskim Inżynierem Ruchu i MPK Poznań, ZDM przeprogramuje również sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Kolejowej, by działała całodobowo.

Jednocześnie ZDM przekazał, że trwają konsultacje z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego w sprawie możliwości ustawienia fotoradaru na ul. Hetmańskiej. Ma to pomóc w egzekwowaniu od kierowców stosowania się do obowiązujących przepisów.