Hałas, bałagan, brak ciepłej wody – mieszkańcy Jeżyc skarżą się na budowę nowego osiedla

Mieszkańcy okolic ul. Kościelnej skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną inwestycją, czyli budową nowego osiedla na Jeżycach. Od ponad doby nie mają ciepłej wody, okolica jest zabrudzona przez pojazdy wyjeżdżające z placu budowy, a hałas, zwłaszcza w nocy przekracza dopuszczalne normy.

 

Uciążliwości związane z budową nowego osiedla w rejonie ul. Kościelnej nie są dla mieszkańców okolicy nowością. Zdaniem niektórych, inwestor nie przejmuje się lokalną społecznością i wielokrotnie ignoruje przepisy prawa.

Jak informuje Rada Osiedla Jeżyce, od wtorku, od godzin wczesnoporannych w okolicy budowy nadal nie ma ciepłej wody. Dostawa została wyłączona z powodu prac przyłączeniowych do nowego osiedla. Miały zakończyć się jeszcze wczoraj, ale zostały przedłużone. Jak przekazał kierownik budowy, ostatecznie prace rozpoczęły się dopiero po godzinie 17:00 i miały potrwać całą noc, by przywrócić dostawy ciepłej wody jeszcze w środę rano. Tymczasem według najnowszych informacji, dostawy będą przywrócone dopiero dziś wieczorem.

To nie koniec problemów. Na miejsce jeszcze w nocy wezwano także straż miejską z uwagi na ciężkie prace oraz hałas dochodzące z placu budowy. Funkcjonariusze wystawili mandaty związane z naruszeniem przepisów dotyczących dopuszczalnego poziomu hałasu.

Dziś straż miejska ma się pojawić ponownie – w związku z zanieczyszczeniem dróg w rejonie wjazdu na budowę, a także zniszczeniem chodników przez ciężki sprzęt z terenu inwestycji, który pojawił się w miejscach do tego nieprzeznaczonych, wyrwane słupki ochronne oraz nieogrodzeniem terenu budowy.

Rada Osiedla Jeżyce mówi wprost – deweloper po raz kolejny ignoruje prawa mieszkańców i z pewnością nie zaskarbi sobie ich przychylności.