Nietypowe kręgi w zbożu w Wielkopolsce

Jeśli wierzyć, że kręgi w zbożu powstają bez udziału człowieka i są dowodem na wizytę istot pozaziemskich, to Równina Wrzesińska wydaje się być bardzo atrakcyjną destynacją wakacyjną dla gości z kosmosu. W ostatnim czasie pojawiły się kolejne w powiecie wrzesińskim.

Na zdjęciach przesłanych do naszej redakcji widać kręgi na jednym z pól w powiecie wrzesińskim w Wielkopolsce. Mają równe, głównie okrągłe kształty. Część jest wyraźnie połączona, inne łączy jedynie cienka linia wyglądająca jak ścieżka.

Widok przyciąga wzrok, zwłaszcza osób, które chętnie latają w tych okolicach dronami z kamerami i aparatami. Wielkość okręgów robi również wrażenie z poziomu ziemi.

Dla osób zafascynowanych zjawiskami sugerującymi obecność istot pozaziemskich na Ziemi to prawdziwa gratka. Bardziej sceptyczni zwracają uwagę na wyraźnie ścieżki i łączenia między kręgami, co ma być dowodem na to, że powstały one przy udziale człowieka.

Udało nam się skontaktować z właścicielem pola. Jak przekazał w rozmowie z nami, kręgi zauważył ok. 10 dni temu, ale nie wie dokładnie, kiedy zostały wykonane. Przyznał, że podobna sytuacja zdarzyła się na jego polu także dwa lata temu. Nie ukrywa także, że niepokoi go sytuacja, ale nie ze względu na odwiedziny nieznanych istot, a z obawy przed… turystami. Jak podkreślił, czeka jeszcze na zbiory, a zainteresowanie ze strony turystów czy też pasjonatów tego typu sytuacji może przerodzić się w liczne wejścia osób nieuprawnionych na pole i zniszczenie upraw.

To nie pierwszy raz, gdy kręgi pojawiają się w zbożu nie tylko w Wielkopolsce, ale także w tej okolicy. Od kilku lat regularnie w powiecie wrzesińskim w poszczególnych miejscowościach co roku odnotowywane są podobne sytuacje. Co roku kształty są inne.