City Trail powraca. W Poznaniu zawodnicy pobiegną przez Lasek Marceliński

Powraca letni cykl biegów przełajowych City Trail, czyli cykliczne biegi odbywające się w różnych miasta Polski, w tym także w Poznaniu. W przeciwieństwie do jesienno-zimowych edycji, nie będą odbywać się w weekendowe poranki.

 

City Trail to cykl biegów przełajowych realizowanych w 10 polskich miastach, w tym także w stolicy Wielkopolski. W Poznaniu zawodnicy pobiegną 27 lipca.

W ubiegłym roku, z uwagi na pandemię, nie można było zorganizować wydarzenia. W tym zdecydowano się na powrót imprezy, a organizatorzy liczą, że nie będą musieli tym razem odwoływać żadnych zawodów.

W porównaniu do cyklu jesienno-zimowego, który obejmuje biegi w weekendowe poranki, cykl letni odbywa się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych. W Poznaniu planowany jest 27 lipca, w Lasku Marcelińskim. Każdy z uczestników po każdym biegu dostaje na mecie pamiątkowy medal. Na najszybszych czekają dodatkowe nagrody.

„Bardzo cieszy nas fakt, że możemy wrócić do pracy. Ubiegły rok był dla nas trudny, ale nie poddaliśmy się i przy wsparciu partnerów przetrwaliśmy – mimo, że musieliśmy odwołać kilkadziesiąt imprez City Trail” – mówi Piotr Książkiewicz, organizator zawodów

W dniu biegu biuro zawodów rozpoczyna się o godzinie 16:30, a godzinę później do rywalizacji stają dzieci, które biegają na dystansach od 300 metrów do 2 kilometrów. Z kolei o 19:00 na linii startu meldują się dorośli, którzy muszą pokonać 5-kilometrową trasę.

Opłata startowa za jeden bieg wynosi 37,90 zł – w przypadku płatności elektronicznej oraz 45 zł – jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 13,90 zł lub 18 zł. Limit miejsc w biegu głównym w Poznaniu wynosi 600 osób. W biegach dziecięco-młodzieżowych może wziąć udział 250 uczestników.

Zapisy oraz regulamin zawodów dostępne są online.