Piknik Profilaktyka 40 Plus już w sobotę w Poznaniu

Wielkopolski Oddział NFZ oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki zapraszają do udziału w pikniku Profilaktyka 40 Plus, który odbędzie się w sobotę w Poznaniu.

 

W sobotę (24 lipca) w godzinach od 11 do 17 odbędzie się przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu piknik Profilaktyka 40 Plus. Podczas spotkania będzie można m. in. skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ pomogą założyć Internetowe Konto Pacjenta, wypełnić ankietę Profilaktyka 40 Plus czy wydadzą kartę EKUZ.

Pacjenci, którzy mają wystawione skierowanie na badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus, będą mogli z nich skorzystać podczas sobotniego pikniku przy Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie zostanie ustawione mobilne laboratorium Alab. Muszą jednak spełnić określone warunki: być na czczo oraz dostarczyć próbki moczu i kału. Ci, którzy nie zdecydują się na badania w sobotę, dowiedzą się, gdzie i kiedy będą mogli je wykonać w późniejszym terminie.

W trakcie pikniku zaproszeni eksperci podpowiedzą, jak dbać o odpowiednią dietę i jak bezpiecznie uprawiać sport, poznańskie Amazonki opowiedzą o profilaktyce raka piersi, specjalista ginekolog udzieli konsultacji w zakresie endometriozy.

Organizatorem pikniku Profilaktyka 40 Plus jest Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ.