Kolejne możliwości przyjęcia jednodawkowej szczepionki bez umawiania się na wizytę

Pojawiają się kolejne możliwości zaszczepienia się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson w Poznaniu. To okazja nie tylko dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, ale także pozostałych osób, które przyjadą do Poznania.

 

Już jutro, 29 lipca, po raz kolejny akcja szczepień przeciw Covid-19 jednodawkowym preparatem będzie odbywała się w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Szczepienia zaplanowane są w godzinach 9:00-19:00.

Co istotne, można na nie zarejestrować się wcześniej, poprzez standardowe kanały (np. sms, ogólnopolska infolinia czy też Internetowe Konto Pacjenta) – wówczas można mieć pewność, że w pasujących pacjentowi godzinach będzie wykonane szczepienie. Można jednak także zgłosić się bez wcześniejszej rejestracji – obsługiwane będą wszystkie osoby (pełnoletnie, zakwalifikowane do szczepienia).

Jednocześnie cały czas można rejestrować się na szczepienia w POSUM innymi preparatami – Pfizer, Moderna i Astra Zeneca.

Przyjąć preparat Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji będzie można także w piątek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie akcja będzie odbywać się regularnie w każdy piątek, aż do końca września.

Kolejna możliwość przyjęcia szczepionki jednodawkowej będzie w sobotę, 31 lipca, nad Jeziorem Strzeszyńskim. Szczepienia będą odbywać się w sali klubowej przy restauracji Oaza , w godzinach 11:00-18:00. Podobnie jak w czwartek i piątek, nie będzie konieczna wcześniejsza rejestracja. Szczepienia będą wykonywane przez pracowników szpitala im. F. Raszei.

Jednodawkowy preparat Johnson&Johnson cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród osób, które chcą być w pełni zaszczepione bez konieczności czekania na drugą dawkę.