Poznaniacy szukają alternatyw dla podróbek i częściej wybierają odzież używaną

Portal lifestylepoznan.pl przeprowadził badania z których wynika że co trzeci poznaniak woli kupić używany oryginał niż nową podróbkę. Oznacza to jednak, że blisko co piąta osoba woli kupić produkt nieoryginalny, który jest tańszy, ale nowy.

Co ciekawe, ku produktom sfałszowanym skłania się grupa osób w wieku 30-39 lat, natomiast w opozycji do nich mamy ludzi w wieku 18-29 lat z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym. 

Dlaczego jednak warto kupować oryginały z drugiej ręki? 

Powodów jest wiele. Jednym z nich może być dbanie o środowisko i całą planetę. Warto wspomnieć tu o ideologii less waste, która zakłada zmniejszenie marnotrawienia rzeczy już wyprodukowanych. Kolejnym atutem takich rozwiązań jest fakt, że często kupując używane oryginały, możemy natrafić na perełki na przykład od projektantów, które nabędziemy po dużo korzystniejszych cenach niż nowe rzeczy z sieciówek. 

W sieci dużo jest znanych osób i influencerów, którzy podczas swojej kariery przeprowadziły eksperyment, polegający na tym, że przez jakiś czas kupowali tylko rzeczy z drugiej ręki. Warto zapoznać się z efektami tych eksperymentów, bo wiele razy okazywało się, że pozostawali na dłużej w swoim postanowieniu i decydowali się na propagowanie takich rozwiązań. A skoro możemy dać rzeczom drugie życie, nie szkodzić planecie i dodatkowo trafić na wyjątkowe towary to dlaczego nie?