Prace przy rozbudowie szkoły na Podolanach przebiegają zgodnie z harmonogramem

Nowa część Szkoły Podstawowej nr 62 na poznańskich Podolanach wraz z budynkiem auli szkolnej i pomieszczeniami Biblioteki Raczyńskich jest już niemal gotowa. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem i powinny zakończyć się w terminie.

 

Rozwijające się osiedla na poznańskich Podolanach i wzrost liczby mieszkańców, w tym przede wszystkim rodzin z dziećmi sprawiły, że wzrosło zapotrzebowanie na miejsca w placówkach oświatowych. Rozbudowa SP62 przy ul. Druskienickiej okazała się niezbędna.

W ramach inwestycji powstaje nowa, trzykondygnacyjna część szkoły, dzięki której powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się o prawie 2,4 tysiące m2. Powstanie tam m.in. 16 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet psychologa, szatnia, pomieszczenia administracyjne, biblioteka szkolna oraz toalety. Parter będzie przystosowany na potrzeby ewentualnego przedszkola.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace wykończeniowie.

W ramach inwestycji szkoła zyska nowe wejście główne z poziomu parteru, co ułatwi wchodzenie i wychodzenie osobom mającym problemy z poruszaniem się. Wykonywana jest także przestronna klatka schodowa, która łączy nadziemne kondygnacje, dyżurkę oraz windę.

Nowa część szkoły ma być gotowa do grudnia 2021 roku, a odbiory planowane są na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Jednocześnie powstaje także wolnostojący parterowy budynek auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby Biblioteki Raczyńskich. Tu prace także przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem i obecnie skupiają się na powstawaniu dachu.

Zakończenie całego działania – rozbudowy szkoły i budowy budynku z aulą i biblioteką – planowane jest na maj 2022 roku.