“Będziemy przeciwdziałać akcji dezinformacji”. Premier zapowiada walkę z antyszczepionkowcami

Rząd rozpoczyna kolejną akcję promocyjną dla samorządów i gmin w sprawie szczepień przeciw COVID-19. Jednocześnie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział walkę z „kampanią fake newsów i agresji” ze strony antyszczepionkowców.

 

Szef rządu zwrócił się wprost do osób przeciwnych szczepieniom. – Obyście szanowni państwo nie musieli przekonywać co do tego, jakie ryzyko niesie ze sobą COVID-19 w szpitalach – powiedział.

– Miejmy na uwadze tę podstawową naturę wirusa. On przenosi się z człowieka na człowieka. Jeżeli ktoś niezaszczepiony, ktoś kto ma dużo wyższe prawdopodobieństwo zakażenia innych zakazi kogoś innego, nawet jeśli temu komuś się nic nie stanie, może doprowadzić w efekcie końcowym do dramatycznych okoliczności w odniesieniu do innych osób – tłumaczył Morawiecki.

Przestańmy prowadzić przynajmniej kampanię fake newsów i agresji – zaapelował premier. Szef rządu przypomniał o incydencie z Grodziska Mazowieckiego, gdzie antyszczepionkowcy próbowali siłą wedrzeć dostać się do punktu szczepień i doszło do przepychanek.

– Są to zachowania absolutnie niedopuszczalne, będziemy im bardzo jednoznacznienie przeciwdziałać i będziemy przeciwdziałać całej akcji dezinformacji, bo mamy dowód w naszym ręku, że program szczepień działa – podkreślił Morawiecki.