Kolejna Noc w Palmiarni już dziś

Już dziś kolejna okazja do poznania tajemnic Palmiarni Poznańskiej pod osłoną nocy. Nocne życie roślin wygląda zupełnie inaczej niż to w dzień, a pod osłoną nocy każdy zakamarek tego miejsca można odkrywać na nowo. Przygotowano także wydarzenie artystyczne.

 

Noc w Palmiarni Poznańskiej to wydarzenie organizowane regularnie, które za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Nawet ci, którzy regularnie odwiedzają to miejsce w ciągu dnia i znają je niemal jak „własną kieszeń” przyznają, że nocny klimat sprawia, że staje się ono jeszcze bardziej wyjątkowe. Rośliny, podobnie jak ludzie, także reagują na porę doby, przez co ich „nocne życie”, a tym samym wygląd potrafią zaskoczyć. Blask księżyca dochodzący zza szyb także nadaje dodatkowego charakteru spaceru wśród roślin.

W pawilonach zostały przygotowane dwie ścieżki zwiedzania – pierwsza w oparciu o dawne fotografie Palrmiarni (po zeskanowaniu kodu QR), a druga jako szlak wiekowych roślin.

Zwiedzający będą mogli rozwiązywać questy w aplikacji Eko Wielkopolska na dwóch poziomach trudności.

Jak zapowiada Palmiarnia, przygotowano również na tę okazję wydarzenie artystyczne – performens grupy 33 Hypnotheatre & Technocircus “ElementalLUV. Juxtaposition”, stworzony specjalnie z myślą o przestrzeni pawilonu III, gdzie zostanie zaprezentowany o godzinach 20:30, 21:10, 21:50, 22:30.

Noc w Palmiarni będzie odbywać się od piątku, od godziny 20:00 do 2:00. Kasa będzie czynna do 1:30. Od godziny 22:00 brama do Parku Wilsona będzie otwarta jedynie od strony ul. Matejki.

Na terenie Palmiarni należy zakrywać usta i nos, a przed wejściem uczestnicy muszą zdezynfekować ręce. Jednocześnie może przebywać tam 265 osób.

Wstęp w cenie biletu do Palmiarni: 8 zł – ulgowy, 12 zł – normalny.