Sto drzew za każdego strzelonego gola. Warta Poznań z kolejną ekologiczną inicjatywą

„Ale zasadził”, jako komentarz podczas oglądania meczu piłki nożnej w przypadku Warty Poznań nabrał dodatkowego, nieco bardziej dosłownego znaczenia. Klub wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu rozpoczął akcję, w ramach której za każdą zdobytą bramkę w rozpoczynającym się sezonie 2021/2022, będzie sadził sto drzew.

 

Piłkarze Warty Poznań od lat nazywani są „Zielonymi”, a ich boisko „Ogródkiem”. Klubowe barwy także skupiają się na zieleni. Nic więc dziwnego, że klub chce wspierać środowisko naturalne i zadbać także o tę roślinną zieleń.

W ostatnich miesiącach Warta mocno zaangażowała się w działania nie tylko związane z lokalną społecznością, ale także te proekologiczne. W ramach realizowanych projektów ekologicznych powstaje Aleja Warciarzy, powołano także Zieloną Pasiekę z myślą o pszczołach i ich roli środowisku naturalnym.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu podjęto kolejną inicjatywę – za każdą strzeloną bramkę w sezonie 2021/2022 w ramach rozgrywek Ekstraklasy i Pucharu Polski klub posadzi sto drzew. Akcja „Ale zasadził” realizowana jest przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu. W ubiegłym sezonie Warta Poznań zdobyła 33 gole w lidze i 6 w rozgrywkach pucharowych. Gdyby udało się powtórzyć lub poprawić wynik w tym sezonie, Zieloni mogliby zasadzić nawet mały las.