Ignorowała polecenia załogi samolotu. Została wyprowadzona przez straż graniczną na lotnisku Poznań-Ławica

Funkcjonariusze straży granicznej musieli interweniować na pokładzie jednego z samolotów na płycie lotniska Poznań-Ławica po tym, jak załoga poprosiła o pomoc w sprawie jednej z pasażerek. Okazało się, że kobieta nie chciała podporządkować się poleceniom kapitana i załogi samolotu. Co więcej, mimo wyraźnego zakazu, paliła na pokładzie papierosy.

Do zdarzenia doszło 30 lipca. Straż graniczna z oddziału na poznańskiej Ławicy otrzymała prośbę o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Dublina do Poznania. Okazało się, że jedna z pasażerek nie chce podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu, w tym także kapitana poleceniom. Co więcej, mimo iż jest to zabronione, paliła papierosy na pokładzie.

Funkcjonariusze wkroczyli do samolotu na prośbę kapitana. Jak wyjaśniono, 48-latka była wielokrotnie upominana w czasie lotu i nie reagowała na wezwania do podporządkowania się poleceniom.

Niesforna pasażerka została wyprowadzona z samolotu w asyście funkcjonariuszy, a następnie doprowadzona do pomieszczeń straży granicznej, gdzie została przesłuchana i ukarana. Jej zachowanie stanowiło wykroczenie, dlatego została ukarana mandatem.

 

autorka: A. Karczewska