Na jakim etapie jest budowa przedszkola dla zwierząt w Zoo Poznań?

Trwa budowa przedszkola dla zwierząt na terenie Nowego Zoo w Poznaniu. Obiekt powstaje w miejscu dawnej motylarni i ma zapewnić miejsce do odpowiedniej opieki nad najmłodszymi mieszkańcami poznańskiego ogrodu zoologicznego.

 

Stary budynek motylarni był jednym z najstarszych na terenie Nowego Zoo, a jego stan techniczny nie pozwalał na dłuższą eksploatację – tym bardziej, że nie można było tam zapewnić odpowiednich warunków dla motyli.

Obiekt został wyburzony, ale plac bardzo krótko pozostawał pusty. Niemal od razu rozpoczęła się nowa inwestycja – budowa przedszkola dla zwierząt.

W nowym budynku możliwe będzie zapewnienie szczególnej opieki dla maluchów odrzuconych przez matkę lub takich, których matka z różnych powodów nie może się nimi opiekować. Będą tam warunki do karmienia w spokojnym miejscu, przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych, rehabilitacji maluchów czy też rekonwalescencji.

W budynku znajdą się boksy dla ssaków drapieżnych, zwierząt kopytnych i ptaków. Pomieszczenie do karmienia i ambulatorium będą osobnymi pomieszczeniami.

W obiekcie powstanie również pomieszczenie socjalne dla pracowników zoo, magazyn i zaplecze higieniczno-sanitarne.

Do tej pory wykonano już płytę fundamentową nowego obiektu, instalację podposadzkową i wybudowano ściany.

Inwestycja obejmuje również budowę chodnika i dróg wewnętrznych zapewniających dostęp do przedszkola, a także ogrodzonych wybiegów dla zwierząt. Wykonawca musi wykonać także nowe zbiorniki bezodpływowe i wyremontować przyłącze wodociągowe i elektroenergetyczne.