Wolne miejsca na bezpłatne półkolonie artystyczno-sportowe

Jeśli wśród poznańskiej młodzieży są jeszcze nastolatkowie niemający planów na drugą połowę wakacji letnich, to darmowe półkolonie artystyczno-sportowe mogą być dla nich opcją do rozważenia. Są jeszcze wolne miejsca.

 

Półkolonie będą się odbywać na Sołaczu, w Zespole Szkół Przyrodniczych przy ul. Golęcińskiej. Skierowane są do młodzieży w wieku 13-18 lat, ale jak podkreślają organizatorzy, można zapisać również dzieci młodsze, powyżej 10. roku życia.

Półkolonie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek i potrwają 2 tygodnie – do 20 sierpnia. W programie znalazły się zajęcia aktorsko-filmowe, taneczne czy też warsztat z autoprezentacji. Nie zapomniano nie tylko o artystycznym aspekcie, ale także o zajęciach sportowych.

Uczestnicy wezmą również udział w wycieczkach po Poznaniu, zajęciach animacyjno-integracyjnych czy plenerze malarskim. Nie zabraknie emocji sportowych i zdrowej rywalizacji w czasie aktywności fizycznej.

Wśród oferty warsztatowej znalazły się też te związane z tańcem, rękodziełem, muzyką, a nawet pisaniem scenariusza filmowego czy kręceniem filmiku fabularnego pod okiem ekspertów.

Półkolonie są bezpłatne, a oferta poza atrakcjami obejmuje także wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i podwieczorku.

Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych. Zapisy odbywają się telefonicznie, pod numerem 663 099 099 lub mailowo, pod adresem cil.solacz@wp.pl.

Półkolonie dofinansowywane są z budżetu miasta, a inicjatywa jest wspierana przez: MOPR, Fundacja Ars Bonitas, Rada Osiedla Sołacz, Zespół Szkół Przyrodniczych, Inicjatywa Społeczna Pomoc dla Baraków.