Organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku Wojciech Lewandowski w programie na żywo

Jednym z gości programu Studio Browar Wakacje był Wojciech Lewandowski, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia, a jego areną będzie oczywiście poznański Stary Rynek.

To polski festiwal kulinarny, który w Poznaniu odbywa się od 2007r. Ciekawostką jest fakt, że w tym roku po raz pierwszy całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie też Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych, czyli specjalnie wydzielone miejsce, gdzie swoje trunki będą mogły zaprezentować destylarnie ginu, whisky i wódek.

W rozmowie z Piotrem Szulcem nasz gość podkreślił, że chociaż sam Festiwal rozpoczyna się 12 sierpnia, to cały sztab organizatorów pracuje nad wydarzeniem dużo wcześniej. Idea imprezy jest prosta – twórcy chcą dzielić się z poznaniakami dobrymi smakami i regionalnymi produktami. 

Wiele osób kojarzy Jarmark Dobrego Smaku ze Starego Rynku, podczas którego możemy skosztować różnych produktów, napojów i alkoholi od lokalnych wystawców, ale warto zaznaczyć, że to nie wszystkie atrakcje jakie czekają na nas podczas Festiwalu. 

Proszę pamiętać, że festiwal to też koncerty, konkursy dla restauracji i osób indywidualnych, warsztaty, a w tym roku mamy genialne warsztaty rodzinne w niedzielę. Jest taka akcja, którą w tym roku mamy w restauracjach, która nazywa się konopna pyra a’la Robert Makłowicz, gdzie w 10 lokalach będzie można spróbować dań z konopiami. Warto, poza przyjściem na Stary Rynek i Jarmark Dobrego Smaku, zerknąć w program na stronie festiwaldobregosmaku.pl i tam zobaczyć co jeszcze możemy dla siebie znaleźć    

mówi Wojciech Lewandowski

Warto dodać, że podczas imprezy odbędzie się też konkurs na najlepszą nalewkę. Okazuje się, że to właśnie od tego pomysłu, 15 lat temu, wszystko się zaczęło. Konkurs ten zrzesza nalewkarzy, którzy swoje trunki produkują w warunkach domowych i tworzą je z pasją. Kryteria oceny są różne i, z racji tego, że dotyczą smaku, często bardzo subiektywne. Wiemy jednak, że nalewka powinna się dobrze ułożyć, a charakteryzować powinna ją idealna równowaga pomiędzy słodkim i kwaśnym smakiem. 

Skład jury konkursu zmienia się co roku, warto jednak podkreślić, że w tym roku wśród osób oceniających nalewki, znajdzie się wielu dziennikarzy kulinarnych i specjalistów w zakresie nalewek. Co istotne, trunki można zgłaszać aż do ostaniej chwili, a więc do 14 sierpnia, w dwóch pojemnościach buteleczek – 400ml i 100ml. Każdy uczestnik konkursu otrzyma też specjalne zaproszenie na wieczorne spotkanie, podczas którego będzie można skosztować wszystkich trunków rywalizujących o tytuł Polskiej Nalewki Roku. 

Wojciech Lewandowski zapewnia, że w tym roku możemy spodziewać się rekordu jeżeli chodzi o liczbę zgłoszonych trunków. 

Zachęcamy do odwiedzin Ogólnopolskiego Festiwalu Smaku, do degustacji lokalnych produktów i napoi, a wszystkich nalewkarzy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym konkursie!