Bilety na mecz Warty z Legią w II etapie sprzedaży tylko dla osób zaszczepionych

W czwartek ruszy drugi etap sprzedaży biletów na sobotni mecz Warty Poznań z Legią Warszawa. Wejściówki na stadion w Grodzisku Wielkopolskim będą mogły kupić jedynie osoby zaszczepione. Informacja wywołała oburzenie niektórych kibiców, choć klub przedstawił argumentację, w której wyjaśnia taki sposób uruchamiania etapów sprzedaży.

 

Najbliższy mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy Warty Poznań odbędzie się w sobotę, o godzinie 20:00. Zieloni podejmą warszawiaków na „swoim” boisku na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Spotkanie wzbudza duże zainteresowanie ze strony kibiców – w pierwszym etapie sprzedaży biletów wykupiono wszystkie wejściówki. Łącznie to 2530 karnetów i biletów.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, na stadionach podczas wydarzenia może być zajętych maksymalnie 50% dostępnych miejsc, z zachowaniem odstępu jednego miejsca. Co istotne, do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione i właśnie dlatego klub zdecydował się na podzielenie sprzedaży na etapy.

W drugim etapie, rozpoczynającym się w czwartek o godzinie 9:00 do sprzedaży trafi kolejnych ponad 2 tysiące biletów, jednak będą mogły je kupić wyłącznie osoby zaszczepione przeciw Covid-19. Ta informacja wzbudziła sprzeciw części kibiców, która uważa to za „segregację sanitarną” i nie szczędzi przykrych i często niecenzuralnych słów w kierunku władz klubu.

Tymczasem powód takiego systemu sprzedaży jest banalny – w II etapie do sprzedaży będą przeznaczone bilety, które w I etapie stanowiły przestrzenie „buforowe” w sektorach wynikające z konieczności zachowania dystansu społecznego. Z uwagi na fakt, że do limitu uczestników wydarzenia nie są wliczane osoby zaszczepione, będzie można je wypełnić, dzięki czemu ostatecznie stadion może być wypełniony w 100%, a nie jedynie 50%. Taki doping z pewnością pomoże „Zielonym” podczas spotkania.

Gdyby klub nie zdecydował się na uruchomienie II etapu, trybuny musiałyby pozostać w połowie puste. Osoby niezaszczepione miały możliwość kupienia wejściówek w I etapie.

Dystrybucja biletów na mecz Warta Poznań – Legia Warszawa w II etapie będzie prowadzona w Internecie na platformie bilety.klubwarta.pl oraz w Zielonej Wyspie Warty Poznań w Centrum Handlowym King Cross Marcelin przy ul. Bukowskiej 156