Rowerzyści doczekają się nowej drogi na kolejnym odcinku ul. Dolna Wilda

Nowy fragment drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda coraz bliżej. Trwa weryfikacja ofert złożonych w przetargu na wykonawcę inwestycji.

 

Bezpieczna i wygodna ścieżka zarówno dla pieszych jak i rowerzystów wzdłuż ul. Dolna Wilda to jeden z kluczowych tematów poruszanych w zakresie infrastruktury pieszo-rowerowej w mieście w ostatnich latach. To także jedna z tras radialnych ujętych w Programie Rowerowym miasta.

W ubiegłym roku wykonano ważny krok w kierunku poprawy warunków poruszania się wzdłuż jednej z najdłuższych ulic w tej części Poznania. Wybudowano drogę rowerową łączącą Wildę z centrum miasta, biegnącą od ul. św. Jerzego do ul. Półwiejskiej.

Nadal jednak brakuje drogi wyłącznie dla rowerów na odcinku od ul. Piastowskiej, czyli rejonu Aquanetu do ul. Czechosłowackiej. Gdy wydawało się, że konieczne będzie czekanie kolejnych kilka lat na uzupełnienie infrastruktury o ten element, ogłoszono przetarg na jego wykonanie.

Zgodnie z założeniem, na wskazanym odcinku powstanie wydzielona droga rowerowa o szerokości minimum 2,5 metra oraz chodnik, także szeroki na conajmniej 2,5 metra.

Ma to poprawić komfort i bezpieczeństwo poruszania się zarówno pieszych jak i rowerzystów, którzy obecnie korzystają ze wspólnej drogi – choć obowiązuje tam zakaz ruchu rowerowego.

Dodatkowo, powstanie także przejazd rowerowy przez skrzyżowanie z ul. Piastowską, a całość zostanie połączona z istniejącą infrastrukturą w ul. św. Szczepana.

W przetargu ogłoszonym przez ZDM zgłoszono dwie oferty. Obecnie trwa ich weryfikacja.

Wybrany wykonawca będzie miał 110 dni na realizację zadania, które poza przeprowadzeniem prac budowlanych obejmuje również skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.