Pyrkon w wersji mini, czyli Pyrkonowy Targ Letni na MTP

Choć w tym roku ponownie zabraknie Pyrkonu, czyli wielkiego poznańskiego święta miłośników fantastyki, o nie oznacza, że w mieście nie będzie można poczuć jego klimatu. W weekend na terenie MTP odbędzie się Pyrkonowy Targ Letni.

 

Pyrkon jest jednym z największych festiwali fantastyki w Europie, który zwykle przyciąga do Poznania uczestników nie tylko z różnych zakątków Polski, ale także świata. To kilka dni święta miłośników szeroko rozumianej fantastyki, uwzględniając przy tym komiksy, literaturę, filmy czy gry.

Organizowany jest corocznie, zwykle pod koniec marca. W 2020 roku miał obchodzić swój jubileusz 20-lecia. Miał, bo ostatecznie impreza musiała zostać przełożona z uwagi na pandemię, która wówczas wybuchła w Europie. Przeniesienie wydarzenia na 2021 rok także okazało się pechowe. Z uwagi na niepewną sytuację epidemiologiczną oraz obostrzenia sanitarne, ostatecznie po raz kolejny Pyrkon został przeniesiony – tym razem na 2022 rok (17-19 czerwca).

By jednak nie zostawić miłośników Pyrkonu bez poznańskiego święta przez tak długi czas, organizatorzy festiwalu wraz z Grupą MTP postanowili zaprosić ich na Pyrkonowy Targ Letni, który odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia na terenie poznańskich Targów.

Mimo zdecydowanie mniejszego rozmiaru niż pełnowymiarowy festiwal, program wydarzenia zapowiada się ciekawie. Pojawią się wystawcy, u których będzie można wzbogacić swoje kolekcje książek, gier, komiksów czy wyrobów rękodzielniczych. Nie zabraknie tradycyjnego konkursu Cosplay.

Na terenie wydarzenia powstanie także Games Room i Strefa RPG. W programie znalazł się także Piknik na Betonie. Całość skierowana jest nie tylko do miłośników fantastyki, ale także wszystkich zainteresowanych, w tym rodzin z dziećmi, którzy chcieliby lepiej poznać tę tematykę.

Impreza będzie się odbywać w sobotę w godzinach 10:00-22:00 oraz niedzielę od 10:00 do 20:00.

Ceny biletów to: 15 zł (normalny), 7,5 zł (ulgowy) – do 13 sierpnia, natomiast w dniu imprezy 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.