Ukradł portfel pracownikowi Maltanki, a gdy świadkowie zareagowali, uciekł

Policjanci z poznańskiego Nowego Miasta prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży portfela wraz dokumentami. Do zdarzenia doszło w kolejce Maltanka, gdzie sprawca został ujawniony przez świadków, jednak podejrzany oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem funkcjonariuszy. Opublikowano wizerunek mężczyzny, który zdaniem Policji może mieć związek ze sprawą.

 

Jak informuje Policja, do kradzieży doszło 30 maja w kolejce „Maltanka” na wysokości stacji „Zwierzyniec”. Ukradziono portfel, w którym znajdowała się gotówka i dokumenty.

Okradziony został jeden z pracowników kolejki, jednak na sytuację zwróciła uwagę pozostała obsługa Maltanki. Sprawca początkowo zaprzeczał, jednak po chwili zwrócił porfel wraz z zawartością. Obsługa wezwała na miejsce policję, ale sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem funkcjonariuszy.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który zdaniem policji może mieć związek ze sprawą.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112 lub e-mail: dyzurny.poznan-nowe-miasto@po.policja.gov.pl.