Poznań rozpoczyna kolejną rundę bezpłatnej kastracji i sterylizacji kotów

Rozpoczyna się jesienna tura miejskiej akcji darmowej kastracji i sterylizacji kotów właścicielskich. Będzie to druga w tym roku odsłona projektu realizowanego w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt w Poznaniu na 2021 rok.

 

To już kolejna odsłona miejskiego projektu, w ramach którego mieszkańcy Poznania mogą bezpłatnie wykastrować i wysterylizować swoje zwierzęta. Pierwsza w tym roku, wiosenna edycja akcji obejmowała zarówno psy jak i koty. Zabiegi wykonano u 170 psów i 214 kotów.

W jesiennej turze z programu skorzystają jedynie właściciele tych drugich.

Zabiegi są w 100% finansowane z budżetu miejskiego. Program dostępny jest dla osób zamieszkujących Poznań i płacących tu podatki. Jeden właściciel może rocznie skorzystać z dofinansowania dla dwóch zwierząt.

Sterylizacja i kastracja kotów właścicielskich w ramach programu będzie wykonywana w dwóch gabinetach:

– Przychodni Weterynaryjnej Bartosz Wartecki, Krystyna Śliwa, ul. Roślinna 1C, 61-306 Poznań, tel. 669 003 212 (godziny otwarcia gabinetu: pon-pt – 13-19, sob – 10-13, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej),

– Gabinecie Weterynaryjnym Vet – Help Natalia Maria Busłowicz, ul. Brzozowa 1, 61-429 Poznań, tel. 512 447 882 (godziny otwarcia gabinetu: pon-pt – 11-19, sob – 9-14, więcej informacji na stronie internetowej)

Właściciele czworonogów chcący skorzystać z programu powinni umówić się na wizytę w jednym z gabinetów. Na miejscu należy wypełnić odpowiedni formularz i udokumentować fakt odprowadzania podatków na terenie Poznania podatków. Co istotne, zabiegowi będą poddane wyłącznie te zwierzęta, które są zaczipowane. Można to nieodpłatnie zrobić w gabinecie weterynaryjnym.

Program będzie realizowany do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel, czyli w tym roku to ponad 100 tysięcy złotych.

Zadanie jest realizowane przez miejską jednostkę Usługi Komunalne przy wsparciu Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.