Poznańska drogówka kontroluje pojazdy nauki jazdy

Dla przyszłych kierowców ważne jest nie tylko opanowanie umiejętności prowadzenia pojazdów czy zasad poruszania się po drogach. Istotne jest także poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że kurs przebiega prawidłowo. Poznańska policja prowadzi działania mające na celu sprawdzenie, czy „elki” poruszające się po mieście są bezpieczne.

 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu, poznańska drogówka prowadzi działania związane z bezpieczeństwem pojazdów nauki jazdy oraz ich pasażerów. Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z prowadzeniem pojazdów muszą czuć się bezpiecznie – podobnie jak inni uczestnicy ruchu.

Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan techniczny, wyposażenie oraz oznakowanie pojazdu. Zarówno kierujący jak i instruktor badani są także pod kątem trzeźwości. Jednocześnie kontrolowane są dokumenty uprawniające do prowadzenia kursów nauki jazdy.

Wszystko po to, by przyszli kierowcy mogli w bezpiecznych warunkach uczyć się prowadzenia pojazdów i mieli pewność, że są szkoleni przez uprawnione do tego osoby.