1 MILA Poznań – trwają zapisy na tegoroczną edycję wydarzenia

Już 26 września na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się “1 MILA – mityng lekki i atletyczny”. To wyjątkowa impreza dla amatorów, na której każdy, niezależnie od wieku czy biegowego zaawansowania, będzie mógł sprawdzić się na bieżni i stanąć na starcie z olimpijczykami i ambasadorami wydarzenia – Joanną Jóźwik i Marcinem Lewandowskim. Trwają zapisy.

 

W tym roku podczas imprezy będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 milę (1609 m – w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizacja odbędzie się  również drużynowo w Sztafetach 4x400m oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5 km, poprowadzonym częściowo na stadionie, a częściowo na terenach Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które znajdują się wokół stadionu. Z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100 m, 400 m i 800 m).

 Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie – mówią Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski, którzy będą obecni na imprezie. – Każdy może się poczuć jak zawodowiec, dostając imienny numer startowy, będąc imiennie wyczytywanym na start, czy wreszcie biegnąc w blasku stadionowych jupiterów. Oprawy dopełniają profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów dostanie pamiątkowy medal.

1 MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą przeplatane licznymi konkursami z nagrodami.

Pobiegnij i pomóż!

Każdy pakiet startowy można kupić w wariancie charytatywnym, wspierając tym samym Program stypendialny “wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Zapisy prowadzone są online. Bieg dla dzieci jest bezpłatny, pozostałe pakiety startowe zaczynają się od 39 zł. 

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie wydarzenia

1 milę organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt wspiera m.in Miasto Poznań.