Koniec wakacji na Starym – nowe wydarzenie z szeregiem atrakcji

Ostatni weekend sierpnia, a zarazem wakacji letnich zapowiada się ciekawie. Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych w ramach akcji „Koniec wakacji na Starym”. To ciekawy pomysł na spędzenie ostatnich dni wolnych przed nowym rokiem szkolnym.

 

W ramach wspólnej akcji Miasta Poznań i spółki Targowiska, od 27 do 29 sierpnia na Starym Rynku zdecydowanie nie będzie można się nudzić.

Na starorynkowej płycie stanie kiermasz handlowy zarówno z dobrze znanymi wystawcami jak i nowymi, prezentującymi swoją ofertę. Pojawią się stoiska, na których będzie można kupić m.in. książki i komiksy o tematyce historycznej, fantastycznej i satyrycznej. Nie zabraknie wyrobów rękodzielniczych, serów, ziół i przypraw w doniczce, a także sadzonek, bylin i cebulek, dzięki którym będzie można „zabrać lato do domu”.

Przygotowano także szereg atrakcji, w tym m.in. malowanie twarzy i zwierzątka balonowe dla najmłodszych. Dla nieco starszych zaplanowano warsztaty upcyklingowe, podczas których będzie można stworzyć np. pudełka na wakacyjne pamiątki. By powrót do szkoły był bezpieczny, strażnicy miejscy będą przypominać o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz interakcji międzyludzkich. Z kolei strażacy zaproszą na pokaz swojego bojowego wozu strażackiego.

Na Starym Rynku pojawią się też motocykle i zabytkowe samochody, w tym także te militarne. To prawdziwa gratka dla małych i dużych. Będzie można także porozmawiać z pasjonatami motoryzacji, którzy chętnie opowiedzą o prezentowanych pojazdach.

Na Starym Rynku będą również psy, a konkretnie golden retrivery i ich właściciele, którzy opowiedzą o tym, jak to jest mieć czworonoga w domu.

Będzie to pierwsza edycja wydarzenia związanego z pożegnaniem wakacji, ale organizatorzy mają nadzieję, że koncepcja przypadnie do gustu mieszkańcom i będzie możliwa organizacja kolejnych odsłon akcji.