Dziś ostatni dzień funkcjonowania pływalni letnich. Z powodu pogody sezon kończy się przed wrześniem

Dziś ostatnia okazja, by skorzystać z pływalni letnich w Poznaniu. Podjęto decyzję o zakończeniu tegorocznego sezonu z uwagi na warunki atmosferyczne. W najbliższym czasie sukcesywnie otwierane będą za to pływalnie kryte.

 

Ostatnie dni zdecydowanie odbiegają od upalnej, wakacyjnej aury pod względem pogody. Według prognoz synoptyków do końca wakacji spodziewane są raczej chłodniejsze dni i opady deszczu. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podjęły decyzję o zakończeniu sezonu na pływalniach letnich. Dziś ostatni dzień, by z nich skorzystać.

Od jutra sukcesywnie będą otwierane pływalnie kryte. W środę uruchomiona będzie Pływalnia Miejska Rataje na os. Piastowskim. Obiekt będzie dostępny w godzinach 6:00-22:00. Kolejne obiekty będą uruchamiane w najbliższych dniach.

Na początku września uruchomiona zostanie Pływalnia Kryta Chwiałka przy ul. Spychalskiego – kiedy zostanie przepompowana woda z basenów letnich.

POSiR przypomina, by przed wybraniem się na basen sprawdzać dostępność torów.

Pod koniec sierpnia i na początku września na pewno będzie znacznie mniej rezerwacji torów na zajęcia zorganizowane. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z naszych pływalni indywidualnie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.


Jednocześnie osoby posiadające karnety na baseny letnie będą mogły zrealizować niewykorzystane wejścia na pływalniach krytych – Rataje, Winogrady i Atlantis do końca sierpnia.