Miliony z funduszy unijnych dla wielkopolskich szpitali na rozwój e-usług

Wielkopolskie szpitale wojewódzkie otrzymają ponad 11 milionów złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Środki unijne zostaną przeznaczone na poprawę dostępu i jego jakości do e-usług medycznych.

 

Cyfryzacja obecna jest niemal na każdym kroku, także w systemie służby zdrowia. Coraz więcej usług dostępnych jest właśnie w ten sposób, zapewniając większą wygodę pacjentów oraz łatwiejsze udostępnianie danych lekarzom.

„Wydaje się, że ta dziedzina jeszcze cały czas nie jest w Polsce wykorzystana w pełni. Jestem przekonany, że mamy kilka lat przed sobą, by całkowicie uzbroić placówki opieki zdrowotnej w te wszystkie nowoczesne urządzenia, które są dziś dostępne na świecie. Tak, by poprawić komfort zarówno pracy personelu medycznego i zaopatrzenia pacjentów we wszystkie niezbędne usługi, od rozpoznania ich choroby, poprzez dobór najbardziej skutecznej terapii, z pominięciem straty czasu, która często towarzyszy tym tradycyjnym metodom kontaktu na linii pacjent – lekarz, także skracając czas do rejestracji wizyty. Usługi elektroniczne mogą przyspieszyć wiele czynności i warto w to inwestować.”mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Dziś podpisano umowy z pięcioma wielkopolskimi szpitalami na dofinansowanie ze środkó unijnych w ramach WPRO 2014+.

Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu otrzyma 2 678 361,89 zł na projekt pn.„Rozwój infrastruktury informatycznej oraz rozbudowa systemu EDM (elektronicznej dokumentacji medycznej) i e-usług w celu zwiększenia dostępu i poziomu jakości usług z zakresu e-zdrowia”.

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu 2 346 102,00 zł na projekt pn. „Teleinformatyczne usługi elektroniczne dla zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu”,

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu 2 232 270,00 zł na „Zwiększenie dostępu pacjentów do usług e-zdrowie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu”,

Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie 2 253 114,00 zł na „Publiczne usługi elektroniczne dla zwiększenia dostępności świadczeń medycznych i bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie”.

Z kolei Szpital Wojewódzki w Poznaniu 1 789 896,00 zł na projekt pn. „Teleinformatyczne usługi elektroniczne dla zwiększenia dostępu do świadczeń rehabilitacyjnych i bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu”.