Muzyczne doznania na Gołębiej

Muzyka, taniec, sztuka, spotkanie i piękna architektura – tak wyglądają wydarzenia w ramach Kulturalnego Lata na Gołębiej, które organizowane jest na dziedzińcu Szkoły Baletowej w Poznaniu. Atrakcje cieszą się zainteresowaniem ze strony poznaniaków i turystów, którzy chętnie biorą w nich czynny udział. Co przygotowano na dzisiaj?

 

Muzyczne spotkania na Gołębiej organizowane są przez Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej. Wydarzenia dofinansowywane są ze środków budżetu miasta.

Już dziś kolejne atrakcje i muzyczne doznania. O godzinie 17:00 młodzi artyści z Teatru Młodego Widza zaprezentują publiczności dobrze znane światowe utwory w nowych aranżacjach. Wśród nich znajdą się m.in. „Song for America” Hugh Laurie, „Oh, Prety Woman” Roy Orbison, „Piano Man” Billy Joel czy „Short People” Randy Newman.

Młodym wykonawcom i muzykom będzie przewodził Mateusz Pluskota. Widzowie zachęcani są to angażowania się w występ i wspólnego śpiewania.

Koncert planowany jest w godzinach 17:00-18:00 na dziedzińcu Szkoły Baletowej. W przypadku niesprzyjającej pogody zostanie przeniesiony do małej auli w budynku.