Będzie dodatkowa zieleń na Rynku Łazarskim

Na Rynku Łazarskim będzie więcej zieleni. Choć inwestycja jeszcze się nie zakończyła, to wiele osób zwraca uwagę na „betonowy” charakter przebudowanego rynku. Jak się okazuje, apele o większą ilość roślin i nasadzeń bywają skuteczne.

 

Przebudowywany Rynek Łazarski ma pełnić funkcję nie tylko handlową, ale także kulturalno-rekreacyjną. Poza targowiskiem powstaje też miejsce do organizacji wydarzeń i spotkań, ogródków gastronomicznych, spacerów i rekreacji.

Choć prace przy przebudowie nadal trwają, to już od etapu projektowego wiele osób zwraca uwagę na przeważający na terenie… beton. Mieszkańcy apelowali o więcej zieleni i nasadzeń, które pomogłyby w obniżeniu temperatury w okolicy i zapewniały cień, a także podniosły poziom estetyki.

Jak poinformowała dziś Rada Osiedla św. Łazarz, apele przyniosły skutek – pojawią się dodatkowe drzewa i niska zieleń. Na powierzchni ok. 100m2 między schodami na lejek, a płytą zadaszonego targowiska powstanie nowy zieleniec. Co istotne, posadzone tam drzewa będą w gruncie, a nie w donicach.

Dodatkowe drzewa mają się pojawić również na wejściu na lejek od strony ul. Głogowskiej.

Jak przekazali osiedlowi radni, prace przy dodatkowej zieleni już się rozpoczęły. Jednocześnie Rada poprosiła o sprawdzenie innych miejsc na terenie inwestycji pod kątem dosadzenia zieleni.