Ethno Port z myślą o różnorodności kulturowej i… ekologii

Bogactwo kulturowe z różnych zakątków świata, nadzieja na lepsze jutro i ekologia, to główne tematy związane z rozpoczynającą się w piątek, 3 września, kolejną edycją festiwalu Ethno Port.

 

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Poznaniu, przyciągając do stolicy Wielkopolski nie tylko osoby z różnych regionów Polski, ale także zza granicy. Jak przyznają organizatorzy, doświadczenia ubiegłego roku i pandemii pokazały, że przyszłość jest niepewna i plany mogą zmienić się diametralnie. Nadzieja na lepsze jutro i to, że gorsze czasy należą już do przeszłości ma być jednym z dominujących elementów festiwalu.

Jak zwykle w programie festiwalu znalazły się wydarzenia i atrakcje zapewniające możliwość przeglądu bogactwa tradycji i kultur z różnych zakątków świata. Na dwóch scenach prezentować się będą artyści z różnych państw przedstawiając zarówno muzykę nastrojową i refleksyjną jak i energetyczną i radosną. Nie zabraknie także spotkań z artystami, bajek i baśni dla najmłodszych oraz warsztatów.

Bardzo istotną kwestią podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie także środowisko i ekologia, w tym m.in. zagrożenia klimatyczne współczesnego świata. W duchu bycia eko, organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z gotowych gadżetów. Osoby chcące mieć pamiątkę z wydarzenia będą mogły wykonać pamiątkowy nadruk na własnych koszulkach (ważne, by przynieść bawełniane i w jasnych kolorach).

Identyfikatory dla artystów, gości i wolontariuszy będą kartonikowe, a większość formalności festiwalowych przeprowadzanych jest drogą elektroniczną. Goście i wolontariusze będą korzystać głównie ze szklanych, ewentualnie papierowych naczyń, spożywając głównie lokalne produkty.

Organizatorzy zachęcają także, by na festiwal przyjść pieszo lub skorzystać z komunikacji zbiorowej i zrezygnować z dojazdu samochodem.

Odbędą się również warsztaty eko dla najmłodszych.

Ethno Port 2021 rozpocznie się w piątek, 3 września i potrwa do niedzieli, 5 września. Bilety dostępne są online.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.