Powiew zimy w czasie lata. Rusza sezon na Lodowisku Chwiałka

Choć to dopiero pierwsze dni września i nadal trwa lato to już od jutra będzie można poczuć powiew zimy. Na szczęście to nie załamanie pogody, a otwarcie sezonu na Lodowisku Chwiałka.

 

Od weekendu 4-5 września ślizgawki na Lodowisku Chwiałka będą dostępne nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla publiczności. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają sporty zimowe.

We wrześniu na lodowisku na Chwiałce znów będą odbywać się również regularne treningi, zajęcia i mecze.

Na razie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą udostępniać ślizgawki dla publiczności jedynie w weekendy. Bliżej zimy dostępne będą także w dni powszednie.

Miłośnicy łyżew mogą korzystać z lodowiska w ramach 45-minutowych tercji. Cena za jedną wyniesie 13 złotych za bilet normalny oraz 9 złotych za ulgowy. Przy zakupie wejściówek od razu na dwie tercje obowiązuje promocja.

Ci, którzy nie posiadają własnych łyżew mogą je wypożyczyć na miejscu, podobnie jak „misia” do nauki jazdy. Dostępny jest także punkt ostrzenia łyżew.

Jednocześnie POSiR przypominają, by sprawdzać harmonogram dostępności obiektu przed wybraniem się na ślizgawkę z uwagi na możliwe treningi i mecze rozgrywane w danym czasie.

W najbliższy weekend lodowisko będzie dostępne dla amatorów w godzinach 12:00-19:45 w sobotę oraz 17:00-20:45 w niedzielę.

Pierwszy mecz przed poznańską publicznością już w najbliższą niedzielę, czyli 5 września. Hokeistki PTH Kozice Poznań spotkają się z MMKS Podhale Nowy Targ. Początek meczu o 14:30, wstęp na trybuny jest bezpłatny.