“Wyjście Smoga”, czyli gra miejska z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Już w połowie września tradycyjnie odbędzie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To czas, w którym w sposób szczególny zachęca się do korzystania z alternatywnych dla samochodów środków transportu zbiorowego. Co roku ZTM Poznań przygotowuje szereg atrakcji dla mieszkańców. Nie inaczej będzie w tym roku.

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbędzie się w dniach 16-22 września. W tym czasie w szczególny sposób promowane jest korzystanie z transportu zbiorowego w trosce o ograniczenie spalin i innych zanieczyszczeń powietrza wynikających z użytkowania samochodów oraz powstawania korków w mieście.

Co roku przygotowywanych jest szereg atrakcji związanych z wydarzeniem. Nie inaczej będzie także w tym roku. Wśród nich znalazła się m.in. Gra MIejska „Wyjście Smoga”. Uczestnicy będą mogli nie tylko miło spędzić czas na zabawie, ale także dowiedzą się wielu rzeczy na temat Poznania oraz historii transportu publicznego. Nie zabraknie również nagród.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez specjalną stronę internetową.

Gra Miejska odbędzie się w sobotę, 18 września. Będzie można wziąć w niej udział w godzinach 11:00-17:00. Możliwe jest także zgłoszenie się do udziału w sobotę, 18 września, w jednym z punktów zadaniowych.