Na dachu budynku w centrum Poznania zamieszkało kilkadziesiąt tysięcy pszczół

Na budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zamieszkało kilkadziesiąt tysięcy pszczół. Wszystko to za sprawą nowych uli, które zamontowano w samym środku Poznania.

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wie, że ekonomia także potrzebuje pszczół, a dobre warunki rozwoju dla skrzydlatych „zapylaczy” przyniosą szereg zysków. Nie da się ukryć, że ekologia łączy się z ekonomią, ale przede wszystkim uczelnia doskonale zdaje sobie sprawę z roli owadów w środowisku – także w mieście.
 
Z myślą o pszczołach na dachu budynku CEUE Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Towarowej w Poznaniu zamontowano trzy ule. Dzięki temu zamieszkało tam aż 80 tysięcy pszczół, które będą produkować miód.
 
Domki ustawiono w taki sposób, by nie tylko były schronieniem dla owadów, ale także same były odporne na różne warunki atmosferyczne – od upału po mróz.
 
W ulach zamieszkały pszczoły rasy Buckfast, które jak informuje uczelnia, rocznie wytwarzają minimum 12 kg miodu w jednym ulu. Jak określono będzie to miód wielokwiatowy.