Poznań stolicą kryminału

Poznań stolicą kryminału? Zdecydowanie tak i to już w przyszłym tygodniu, a to za sprawą kolejnej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Przygotowano szereg atrakcji, w tym także spotkania nie tylko z ekspertami z zakresu literatury, ale także kryminalistyki, kryminologii i psychologii.

 

Już po raz siódmy Poznań stanie się stolicą kryminału. Poznański Festiwal Kryminału GRANDA z każdą kolejną edycją wzbudza zainteresowanie coraz większego grona odbiorców. Okazuje się, że poznaniacy bardzo lubią kryminalne zagadki, historie zbrodni, a także działania śledcze i detektywistyczne.

Czy można powiedzieć, że sprawy kryminalne rozwiązywane są przez przypadek? Czy zbrodnią rządzi ślepy los? Czy każda zbrodnia jest zaplanowana? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi podczas festiwalu w dniach od 17 do 19 września.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się znani polscy pisarze i scenopisarze, tacy jak m.in. Katarzyna Bondą, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki, Max Czornyj, Igor Brejdygant, Robert Małecki, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Hanna Greń, Olga Rudnicka czy Marek Stelar.

Pojawią się także specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej – antropolodzy, genetycy, lekarze sądowi oraz psychiatrzy i psychologowie.

Nie zabraknie wydarzeń dla dorosłych i dzieci, a także dla rodzin, singli i grup znajomych – słowem: organizatorzy pomyśleli o wszystkich.

Tegoroczny festiwal będzie odbywał się w dwóch lokalizacjach – DS Hanka oraz LABA.Land. W tym drugim miejscu, w plenerze w sobotę, 18 września, odbędzie się wyjątkowe Ognisko Kryminalistów, podczas którego odbędzie się słuchowisko kryminalno-sensacyjne „Ballada o mieszadełku”.

Z kolei w niedzielny poranek zadbano o coś dla dzieci i dla dorosłych.

„Podczas gdy najmłodsi wraz z książkowymi bohaterami rozwiązywać będą kryminalne zagadki pod okiem wydawnictwa Zakamarki, wraz ze Strefą Aikido ćwiczyć zabójcze wyskoki i kopnięcia, a przy boku policji poznawać techniki kryminalistyczne, dorośli ze spokojem usiądą na spotkaniach z kolejnymi pisarkami i pisarzami” – zapowiadają organizatorzy

Jak zwykle Festiwal nie będzie jednak ograniczał się wyłącznie do dwóch stałych miejsc. Wydarzenia towarzyszące będą odbywać się m.in. w Bramie Poznania, Bibliotece Raczyńskich, Liceum im. Marii Magdaleny czy też w ramach AszTeatru.