Rozmowa wysokich lotów, czyli o lotnictwie słów kilka

W poniedziałkowym Hej Poznań przyszedł czas na rozmowę naprawdę wysokich lotów! Piotr Szulc zaprosił do naszego studia Sebastiana Golusa i Macieja Stroińskiego z firmy Aeropact.

Aeropact powstało z pasji do lotnictwa. Jak sami o sobie mówią, są teamem bezkompromisowych odkrywców nowych możliwości. Firma zdobywa coraz większe uznanie nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Nasi goście podkreślają, że kluczem do ich sukcesu jest ogromne serce i pasja.


– Ja z lotnictwem mam do czynienia od urodzenia, ponieważ mój tata był pilotem wojskowym, więc ja się wychowałem w okolicach lotnisk. Tak jak większości osób, które mieszkają teraz na Krzesinach, przeszkadza szum startujących samolotów, tak ja, mieszkając jeszcze w Mirosławcu, w momencie kiedy samoloty startowały i szyby się trzęsły,to ja dopiero wtedy usypiałem. – wspomina Sebastian Golus.


Maciej Stroiński również związany jest z lotnictwem. Jego dziadek był pilotem przedwojennym i często jako młodego chłopca, zabierał go pod płot lotniska na Krzesinach. Już wtedy zaczęła rodzić się w nim pasja do latania.


– Ktoś mądry kiedyś powiedział, że jeżeli robimy to co kochamy, to nie pracujemy, więc my nigdy nie chodzimy do pracy. – śmieje się Maciej Stroiński.


Warto dodać, że w sierpniu odbył się LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021, czyli weekend pełen atrakcji dla fanów lotnictwa, na którym pojawili się piloci z różnych krajów.

Co ciekawe, okazuje się, że najtrudniej w tym roku było pozyskać brytyjski zespół akrobacyjny RAF Red Arrows. Koniec końców Anglicy przyjęli jednak zaproszenie, a ich pojawienie się na wydarzeniu było spełnieniem marzeń Macieja Stroińskiego i wielu innych osób.


– Podczas weekendu pojawiły się gwiazdy najwyższego topu, wiec dla nas, dla producentów tego wydarzenia, było to duże wyzwanie i fajna zabawa – dodaje nasz gość.


Więcej na temat tego wydarzenia, ale też samego lotnictwa, możecie dowiedzieć się z wywiadu, zachęcamy do obejrzenia go w całości. Z kolei na stronie aeropact.pl możecie zapoznać się z najbliższymi wydarzeniami i nowymi projektami.