Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani na poznańskim lotnisku

Kontrole graniczne na poznańskim lotnisku Ławica po raz kolejny zaowocowały ujawnieniem osób poszukiwanych.

 

Strażnicy graniczni przeprowadzający kontrole na lotnisku Poznań-Ławica regularnie ujawniają przypadki prób przekroczenia granicy przez osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

W poniedziałek, 6 września, w czasie prowadzenia odprawy osób lecących z Poznania do Kijowa funkcjonariusze zwrócili uwagę na 27-latka, który figurował w systemie jako poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Polak miał do odbycia 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań ustalono, że podróżny może zostać zwolniony po uiszczeniu zaległej kwoty na konto bankowe sądu. Mężczyzna przelał 4 tysiące złotych na wskazany rachunek bankowy i po okazaniu dowodu przelewu mógł zostać zwolniony przez służby.

W tym samym dniu zatrzymano także 36-letniego mieszkańca Wrocławia, który chciał wylecieć do Tirany. Jak ustalono, od miesiąca był on poszukiwany przez prokuraturę w związku z popełnionymi przez niego oszustwami. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, został przekazany policji, która przeprowadziła dalsze czynności w sprawie.