Kolejne oszustwo metodą “na policjanta” w Poznaniu. Tym razem kryminalni byli jednak szybsi

O krok przed oszustem byli poznańscy policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu, którzy odnaleźli gotówkę wyrzuconą przez seniorkę oszukaną metodą „na policjanta”. Kobieta zgodnie z poleceniami fałszywego funkcjonariusza wyrzuciła swoje oszczędności we wskazane przez niego miejsce.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Do 87-latki z Poznania na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który w rozmowie poinformował kobietę, że jej oszczędności schowane w domu są zagrożone. Polecił przekazanie ich do „policyjnego depozytu” w ramach tajnej akcji, którą prowadzi, mającej na celu zatrzymanie grupy osób wyłudzających pieniądze od seniorów.

Seniorka uwierzyła oszustowi i będąc przekonaną, że pomaga w policyjnej akcji, postępowała zgodnie z poleceniami dzwoniącego. Zebrała oszczędności, które posiadała w domu do reklamówki, a następnie wyrzuciła ją przez okno w miejsce wskazane przez fałszywego funkcjonariusza.

Na szczęście, tym razem prawdziwi policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu byli krok przed oszustem i to oni odnaleźli i zabezpieczyli pakunek. Prawdziwi funkcjonariusze naprawdę tropią oszustów wyłudzających pieniądze od seniorów. Podczas działań operacyjnych ustalili rejon, w którym doszło do przestępstwa i natychmiast pojechali na miejsce.

Wkrótce pieniądze powrócą do seniorki. Sprawa nie jest jednak jeszcze zakończona, ponieważ trwa ustalanie tożsamości oszusta w celu jego zatrzymania.