Poznańscy olimpijczycy nagrodzeni

Poznańscy medaliści XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostali nagrodzeni przez prezydenta Poznania. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w Sali Białej Urzędu Miasta.

 

Spośród 14 medali wywalczonych przez polskich reprezentantów podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, 3 zostały zdobyte przez poznańskich stypendystów sportowych. Dwa z nich – srebrny i brązowy wywalczyła Karolina Naja z KS Posnania Poznań. Pierwszy to efekt wspólnej pracy z Anną Puławską w konkurencji K-2 na 500 metrów. Drugi wywalczyła wraz z trójką reprezentacyjnych zawodniczek – Anną Puławską, Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką w rywalizacji K-4 na 500 metrów.

Z kolei zapaśnik KS Sobieski Poznań Tadeusz Michalik z Tokio wrócił z brązowym medalem w konkurencji zapasów w kategorii 97 kg.
Prezydent Poznania osobiście pogratulował dziś olimpijczykom, jednocześnie dziękując za godne reprezentowanie miasta.

Zawodnicy otrzymali nagrody. Karolina Naja została nagrodzona Olimpijską Nagrodą Sportową w wysokości 70 tys. złotych, a Tadeusz Michalik otrzymał nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.

„Chciałbym podziękować za doping i energię, którą cały czas dostawałem. Wsparcie, jakie od kilku lat otrzymuję od Miasta, pomogło mi rozwinąć karierę i przywieźć olimpijski medal dla Poznania” – podkreślał Tadeusz Michalik

Nagrodę Rzeczową w kwocie 10 tysięcy otrzymali również trenerzy – Jacek Heneczkowski (trener klubowy Karoliny Nai), trener klubowy Tadeusza Michalika Marcin Olejniczak oraz pochodzący z Poznania trener kadry narodowej kajakarek Tomasz Kryk, a także trener Pawła Fajdka – Szymon Ziółkowski.

Poznańskie kluby, w których na co dzień trenują medaliści olimpijscy, otrzymały nagrody rzeczowe na sprzęt sportowy.