We wczorajszym wypadku na A2 zginął wykładowca UAM. To kolejna tragiczna śmierć w uczelnianym środowisku

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przekazał kolejną w ostatnim czasie smutną wiadomość dotyczącą tragicznej śmierci jednego z wykładowców uczelni. We wczorajszym wypadku na autostradzie A2 zginął dr Mateusz Witkowski.

Informację o śmierci doktora Mateusza Witkowskiego, dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Biuro Prasowe UAM przekazało w środę wieczorem. Jak wynikało z komunikatu, 37-latek zmarł tragicznie 8 września.

W rozmowie z naszą redakcją Agnieszka Książkiewicz z Biura Prasowego UAM potwierdziła, że zgodnie z wiedzą uczelni doktor zginął w porannym wypadku na autostradzie A2. Z wcześniejszych komunikatów służb wynikało, że w zderzeniu ciężarówek z samochodem osobowym zginął 37-letni mieszkaniec Poznania.

Mateusz Witkowski przez lata był związany z floretem, szkoląc kolejne pokolenia sportowców KU AZS UAM Poznań oraz Muszkieterów Warty Poznań. Był także członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski kobiet we florecie oraz członkiem zarządu KS Warta Poznań.

To kolejna tragiczna śmierć wśród wykładowców UAM. W ubiegłym tygodniu w wypadku samochodowym zginął doktor Bartosz Wojtyra.