Bezpłatne badania i szczepienia bez rejestracji na Naramowicach

Punkt wszystkich dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze szczepionkami dostępnymi bez wcześniejszej rejestracji, a także bezpłatne badania dla poznaniaków. Na Naramowicach odbywa się dziś Biała Sobota.

 

To już kolejna Biała Sobota organizowana na poznańskich osiedlach. W tym tygodniu odbywa się na Naramowicach. Mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Możliwe będzie m.in. wykonanie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, stężenia glukozy, wysycenia krwi tętniczej tlenej oraz wykonanie badania EKG z interpretacją wyniku.

Na miejscu dostępny będzie również ortopeda. W ramach akcji będzie można skorzystać również z zabiegów fizjoterapeutycznych – masażu leczniczego, diagnostyki fizjoterapeutycznej czy instruktażu ćwiczeń – w tym także oddechowych dla pacjentów po przebytym zakażeniu Covid-19. Odbędzie się również prezentacja zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Celem Białej Soboty jest profilaktyka zdrowotna i wczesne wykrywanie chorób i dolegliwości, a także budowanie odpowiednich praktyk w zakresie zdrowia u mieszkańców.

Dodatkowo, na terenie wydarzenia będzie można np. złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny czy Kartę Seniora oraz dowiedzieć się więcej na temat zadań realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Białą Sobota odbywać się będzie między 11:00 a 16:00 na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na os. Łokietka.

Jednocześnie stanie tam również mobilny punk szczepień przeciw Covid-19. Dostępne będą jednodawkowe preparaty Johnson&Johnson (dla osó pełnoletnich) oraz dwudawkowa szczepionka Pfizer/BioNTech, z której poza dorosłymi mogą być szczepione także dzieci i młodzież od 12. roku życia. Miasto zachęca do udziału, szczególnie, że powrót do nauki stacjonarnej sprawił, że odnotowano już pierwsze przypadki zakażeń wśród uczniów.

“Odnotowujemy niestety w Poznaniu pierwsze przypadki zachorowań wśród dzieci i młodzieży w szkołach, czego skutkiem jest wyłączenie z nauki stacjonarnej pozostałych uczniów. Apelujemy o skorzystanie z możliwości szczepień, które obecnie są jedyną i najlepszą formą skutecznego zabezpieczenia przeciw Covid-19.Otwieramy mobilny punkt dla uczniów, by maksymalnie ułatwić szczepienia młodszych poznaniaków. Sobota to dzień, w którym rodzice zwykle mogą towarzyszyć dziecku, a w przypadku wątpliwości także porozmawiać z obecnymi na miejscu lekarzami i uzyskać niezbędne informacje na temat szczepionek i ich działania” – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP

Szczepienia dostępne są bez wcześniejszej rejestracji.