Gran Fondo w Poznaniu – duże utrudnienia w ruchu w mieście

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że 12 września 2021 r. w godzinach 7:00 – 14:00 w związku wyścigiem kolarskim Gran Fondo Poznań 2021 zmianie ulegnie organizacja ruchu w rejonie ulic: Bułgarska, Ptasia, Bukowska, Złotowska, Malwowa, Owcza, Cmentarna, Grunwaldzka.

 

Start wyścigu odbędzie się z w rejonie skrzyżowania ulic Ptasiej i Bułgarskkiej, a zakończy się w rejonie skrzyżowania ulic Bułgarskiej i Rumuńskiej. Trasa przebiega również przez teren gmin ościennych.

W godz. 7:00 – 10:00 czasowo wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ulicy Bułgarskiej w kierunku Górczyna na odcinku od ul. Bukowskiej do ul. Grunwaldzkiej. W tym czasie ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po wschodniej jezdni ulicy Bułgarskiej. Śluzy dla ruchu poprzecznego zostały wyznaczone na ulicy Marcelińskiej i Łubieńskiej.

Również w godz. 7:00 – 10:00 wyłączona z ruchu zostanie także południowa jezdnia ulicy Bukowskiej w kierunku centrum do skrzyżowania z ul. Bułgarską. Dla ruchu poprzecznego dostępne będą śluzy na skrzyżowaniach ulicy Bukowskiej z ul. Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską, Sławińską oraz na rondzie Złotowska/Skórzewska/Rynkowa.

Dojazd do lotniska Ławica z centrum Poznania będzie odbywał się ulicą Bukowską. Utrudnienie będą występowały także na ul. Złotowskiej od ronda Malwowa/Skórzewska/Złotowska/Poznańska do ul. Owczej. Z ruchu kołowego wyłączone zostaną także ul. Owcza i Cmentarna oraz północna jezdnia ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Bułgarskiej. Dla ruchu poprzecznego ustanowiona została śluza na rondzie Skubiszewskiego.