“Hej Poznan” z gwiazdami

Już za chwilę poniedziałek, a razem z nim oczywiście najnowszy odcinek naszego programu Hej Poznań!

Jednym z pierwszych gości będzie Jerzy Rumiński, którego do naszego studia zaprosiła Ania Drzazga. Każdego roku w sezonie grzybiarskim słyszymy o przypadkach śmierci po spożyciu muchomora sromotnikowego, który jest jedną z najsilniejszych naturalnych trucizn i często mylony jest z popularną kanią. Grzyboznawca i specjalista z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, opowie nam między innymi o tym jak bezpiecznie zbierać grzyby i jak rozpoznawać te niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. 

Voice Complete to prywatna szkoła emisji głosu, pierwsza tego typu w Poznaniu. Zajmuje się wyłącznie pracą nad głosem i kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Ania Drzazga zaprosiła do rozmowy Martę Jakubowską, właścicielkę tej wyjątkowej szkoły.

Mamy też niespodziankę dla fanów zespołu Just 5, który zasłynął kawałkiem ‘Kolorowe sny’, a ich debiutancka płyta okazała się wielkim sukcesem. Naszym gościem będzie Bartek Wrona, który opowie nam o tym jak potoczyło się jego życie po rozpadzie zespołu w 2002r.

Z kolei Piotr Szulc chwilę po godzinie 9 porozmawia z Izabellą Łukomską Pyżalską. Prywatnie mama sześciorga dzieci, która łączy życie rodzinne z zawodowym z dużym powodzeniem. Czy Piotrowi uda się dowiedzieć jaka jest recepta na sukces? 

Książkomaty to nowa inicjatywa poznańskiej Biblioteki Raczyńskich. W wielu krajach te urządzenia znane są już od jakiegoś czasu, a tym razem pojawią się też w Poznaniu. Więcej na ten temat opowie Katarzyna Wojtaszak czyli rzecznik Biblioteki Raczyńskich. 

Całości dopełni oczywiście Jakub Reszka, który jak zawsze przygotuje dla naszych gości coś pysznego!