Będzie wygodniej pieszym i rowerzystom. Rusza remont nawierzchni zaułku Piotra Majchrzaka

Droga pieszo-rowerowa w zaułku Piotra Majchrzaka będzie miała nową nawierzchnię. Prace rozpoczną się dzisiaj i potrwają kilka tygodni. Dzięki inwestycji dotarcie m.in. w rejon poznańskiej Cytadeli będzie wygodniejszy i bardziej bezpieczny.

 

Zaułek Piotra Majchrzaka jest nie tylko wyjątkowo urokliwym miejscem w centrum miasta. To także ważny element poznańskich tras rowerowych oraz ciągu pieszego. Pozwala na dotarcie rowerem z północy Poznania do centrum, a także stanowi jedną z dróg prowadzących w okolice Cytadeli.

Zaułek prowadzony jest od ul. Kulasa do ul. Kutrzeby. Obecna nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego jest jednak mocno zniszczona, przez co komfort i bezpieczeństwo poruszania się po nim są obniżone.

Dziś rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni, by poprawić warunki poruszania się po niej pieszych i rowerzystów.

Obecna, zniszczona warstwa zostanie usunięta, a w jej miejsce będzie ułożona nowa.

Na czas prac zaułek zostanie zamknięty dla ruchu pieszego i rowerowego. Rowerzystom zaleca się objazd przez al. Niepodległości lub przez ul. św. Wojciecha. Piesi powinni kierowań się al. Niepodległości i ul. św. Barbary.

Remont będzie kosztował prawie 160 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się na przełomie września i października.