Hillary Clinton gościem specjalnym konferencji na MTP

Hilary Clinton będzie gościem specjalnym Impact’21, które odbędzie się pod koniec października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Impact’21 to prestiżowa konferencja gospodarczo-technologiczna, która odbywa się co roku z udziałem managerów największych światowych firm, polityków, ekspertów czy naukowców.

W tym roku, po dwóch edycjach w Warszawie, wydarzenie zostanie zorganizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dwudniowa konferencja zaplanowana jest na 27 i 28 października. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy.

Na czterech scenach wystąpi ponad 400 mówców. Tematy podzielono na 16 bloków.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Hilary Clinton, była sekretarz stanu i senator stanu Nowy Jork, pierwsza dama Stanów Zjednoczonych oraz kandydatka na prezydenta USA w 2016 r. Polityk połączy się z Poznaniem zdalnie, ale jej słów będzie mogła wysłuchać jedynie publiczność zgromadzona na MTP.

Zadowolenia z przyjęcia przez Hilary Clinton zaproszenia nie kryje prezes Kobierski. Jak podkreśla, to dowód na to, że MTP jest ważnym miejscem spotkań polityki, biznesu i nauki.

Dyskusja z udziałem byłej sekretarz stanu odbędzie się 27 października o godzinie 11:00. Skupi się na globalnych trendach, w tym przede wszystkich tych związanych z zielonym ładem, cyfrową przyszłością czy transformacją energetyczną. Odniesie się także do rozwoju usług e-commerce i otwartej bankowości oraz tematyką women empowerment.

Konferencja Impact odbywa się regularnie od 2016 roku. Jest jednym z najważniejszych i największych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.