Czy ważne jest to jak mówimy? O emisji głosu słów kilka

Tym razem kolejnym gościem Ani i Piotra była Marta Jakubowska z Voice Complete, która w naszym studio opowiedziała o tym czym właściwie jest emisja głosu i jak ważna może być jej nauka w naszym codziennym życiu.

Na początek warto zastanowić się nad tym czym właściwie jest emisja głosu?

Jak słusznie zauważył nasz gość, by zrozumieć to pojęcie, warto najpierw zacząć od zrozumienia samego słowa ’emisja’. Zgodnie z definicją, oznacza ono wydawanie, wydzielanie, wypuszczanie. Może więc dotyczyć różnych sfer życia.

– Może to być np. emisja pieniądza do obiegu, więc jeżeli wydajemy, wypuszczamy, to tak samo wydajemy nasz głos. Tutaj można zapytać po co się uczyć emisji, czyli wydawania tego głosu, jeżeli go mamy, jeżeli go używamy. – dodaje nasz gość.

Otóż okazuje się, że nauka emisji głosu może pomóc nam w wielu sytuacjach z którymi spotykamy się na co dzień, takich jak chociażby rozmowa o pracę.

Poprawne wydawanie głosu może też budować pewność siebie i powodować, że jesteśmy inaczej odbierani przez innych.

-Nauka emisji głosu polega na tym, żeby nauczyć się prawidłowo go wydobywać, adekwatnie do celu jaki mamy, do naszej potrzeby. – tłumaczy Marta Jakubowska.

Nie bez znaczenia jest też higiena w pracy głosem, o którą warto zadbać chociażby odpowiednio nawadniając organizm. Na higienę wpływa też cały nasz tryb życia, to jak jemy, śpimy czy się stresujemy.

Warto o tym pamiętać, bo choć może wydawać się, że to bez znaczenia, to najnowsze badania pokazują, że nasz styl życia wpływa na cały organizm bez wyjątku.