Mniejsze korki na Żeromskiego? W nocy ma zmienić się organizacja ruchu

Prawdopodobnie od jutra będzie można już przejechać trzema pasami ul. Żeromskiego w kierunku ul. Niestachowskiej oraz skręcić w ul. św. Wawrzyńca. Prowadzone od kilku tygodni prace mają się dziś zakończyć.

 

Trwa remont nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego, Niestachowskiej i św. Wawrzyńca oraz prace związane z budową nowego odcinka ul. św. Wawrzyńca. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, roboty są na ukończeniu i dzisiejszej nocy ma być malowane tymczasowe oznakowanie jezdni. Warunkiem jest jednak brak opadów deszczu.

Obecnie kierowcy jadący ul. Żerosmkiego w kierunku ul. Niestachowskiej mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Skrajny prawy pas docelowo będzie służył do skrętu w prawo. Na razie jest on wyłączony z użytkowania z uwagi na prowadzone prace przy budowanym odcinku ul. św. Wawrzyńca.

Jak wynika jednak z komunikatu wykonawcy, dzisiejszej nocy (z wtorku na środę, czyli z 14 na 15 września) ma zostać zniwelowana różnica wysokości między pasami oraz wykonanie malowanie, co pozwoli na udostępnienie kierowcom wszystkich trzech pasów ruchu na ul. Żeromskiego. Oznacza to również przywrócenie możliwości skrętu w lewo z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca.

Obecnie, dla poprawy szorstkości, nowa warstwa ścieralna na skrzyżowaniu została posypana grysem.  

Planowane zmiany z pewnością ucieszą kierowców, którzy tkwią w korkach spowodowanych zwężeniem oraz brakiem możliwości skrętu. Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie nowej organizacji ruchu jest uzależnione od warunków atmosferycznych dzisiejszej nocy.