Największy punkt szczepień w Wielkopolsce zawiesza działalność

Największy wielkopolski punkt szczepień przeciwko Covid19 – działający na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zawiesza swoją działalność. Powodem decyzji jest malejąca liczba osób zgłaszających chęć przyjęcia preparatu.

 

Od końca stycznia zaszczepiliśmy 350 tysięcy osób. W chwili szczytowej szczepiliśmy ponad 5 tysięcy osób dziennie. Wydaje nam się, że zrobiliśmy dużo dobrego w tym zakresie, natomiast chętnych jest coraz mniej. Stwierdziliśmy, że naturalnie będzie ten punkt nieco przygasić. Wszystko zostaje. My jesteśmy gotowi, żeby – jak będzie więcej chętnych do zaszczepienia – w każdej chwili ten punkt uruchomić. Będziemy gotowi szczepić w takich ilościach, w jakich szczepiliśmy wcześniej – mówił Bartosz Sobański, rzecznik szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu

 

Na zmniejszenie zainteresowania punktem szczepień na MTP miało wpływ również uruchomienie większej liczby punktów, w których podawane są preparaty. Mieszkańcy nie tylko Poznania, ale także całego województwa częściej decydują się obecnie na wykonanie szczepienia bliżej miejsca zamieszkania.