Poznańscy uczniowie mogą trenować z medalistami olimpijskimi

Poznańscy uczniowie mogą trenować pod okiem medalistów olimpijskich. Karolina Naja i Tadeusz Michalik biorą udział w miejskiej akcji „Trenuj z medalistami olimpijskimi” i podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą promują aktywność fizyczną, w tym szczególnie dyscypliny, w których się specjalizują – kajakarstwo i zapasy.

 

Karolina Naja i Tadeusz Michalik to poznańscy medaliści olimpijscy z ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W ramach projektu Wydziału Sportu UMP biorą udział w spotkaniach z uczniami poznańskich szkół.

W czasie odwiedzin w placówkach oświatowych sportowcy przybliżają tajniki dyscyplin, w których się specjalizują. Podczas pierwszych spotkań Tadeusz Michalik prezentował więc zapasy, w których zdobył brązowy medal olimpijski. Dzieci ze szkół podstawowych numer 7 i 67 mogły porozmawiać ze sportowcem, który chętnie opowiadał na ich pytania. Nie zabrakło także małego treningu na matach, dzięki któremu dzieci mogły przekonać się czy to jest dyscyplina, z którą chcieliby związać się na dłużej.

W kolejnych spotkaniach Karolina Naja, srebrna i brązowa medalistka, będzie z kolei mówić o kajakarstwie.

Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także pokazanie, że sport może być sposobem na życie i karierą.