Bezpłatne badania i konsultacje u specjalistów w ramach Białej Soboty

W sobotę w POSUM odbędzie się kolejna Biała Sobota, podczas której będzie można wykonać bezpłatne badania, testy na przeciwciała Sars CoV-2, skonsultować się ze specjalistami czy też zaszczepić się przeciw Covid-19.

 

Biała Sobota to okazja, by wykonać podstawowe badania profilaktyczne czy skonsultować się ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Najbliższa odbędzie się już jutro w POSUM, w ramach Poznańskich Dni Zdrowia i z okazji 30-lecia działalności Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych.

W ramach wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać m.in. badania piersi w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów, badanie krwi w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C, badania cytologiczne i USG wraz z konsultacją, pomiar ciśnienia czy badania densytometrycznych, które pomagają wykryć osteoporozę.

Oprócz tego będzie można uzyskać porady od specjalistów z zakresu kardiologii, profilaktyki nowotworów skóry, diabetologii czy związane z zażywanymi lekami.

Z myślą o osobach, które przechorowały Covid-19 dostępne będą badania RTG płuc, testy IgG na przeciwciała Sars COV-2 oraz diagnostyka fizjoterapeutyczna.

Jednocześnie podczas Białej Soboty będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne będą preparaty zarówno dla dorosłych jak i dzieci od 12. roku życia.

W ramach wydarzenia odbędą się także gry i zabawy dla dzieci, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo, seniorzy będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące usług realizowanych przez Miasto Poznań dla najstarszych mieszkańców.

Biała Sobota planowana jest w godzinach 9:00-13:00.