Moc atrakcji na festynie w zajezdni na Franowie!

Już dziś tradycyjny festyn na terenie zajezdni Franowo w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przygotowano szereg atrakcji dla małych i dużych.

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest obchodzony w dniach 16-22 września, podczas których różne miasta, w tym także Poznań, prowadzą dodatkową kampanię zachęcającą do korzystania z niskoemisyjnych lub nieemisyjnych środków poruszania się.

Co roku z okazji wydarzenia MPK Poznań organizuje festyn rodzinny na terenie największej w tym rejonie Europy zajezdni tramwajowej, czyli tej na poznańskim Franowie.

Przygotowano szereg atrakcji dla osób, które pojawią się dziś na Franowie w godzinach 12:00-16:00.

To okazja, by z bliska obejrzeć najnowsze autobusy i tramwaje znajdujące się w taborze MPK Poznań, a także pojazdy ratownictwa technicznego. Dostępne będą również modele pojazdów wykonane z klocków Lego.

Nie zabraknie tradycyjnego zwiedzania zajezdni z pokładu tramwaju. To jedyna okazja, by zajrzeć do miejsca, w którym „śpią i kąpią tramwaje”.

Podczas festynu będzie można też oznakować swój rower i zobaczyć radiowozy i sprzęt używane przez poznańską drogówkę w codziennej służbie. Swój samochód pokażą tez strażacy z OSP Głuszyna.

Przy współpracy z Politechniką Poznańską przygotowano konkursy z nagrodami.

Aby ułatwić dojazd na Franowo uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia dowozowa – tramwaje linii F będą kursować po trasie: Zajezdnia Franowo – Górny Taras Rataj – Hetmańska – Głogowska – Most Teatralny – rondo Śródka – Kórnicka – Zajezdnia Franowo.

Odjazdy tramwaju F:

– Z przystanku Rondo Kaponiera: godz. 11.37, 12.17, 12.57, 13.37, 14.17 i 14.57

– Z zajezdni Franowo: 12.25, 13.05, 13.45, 14.25, 15.05 i 15.50.