Czas na trochę muzyki w Hej Poznań

Jak w każdym odcinku i w tym nie mogło zabraknąć tematu muzycznego!
Ania Drzazga i Piotr Szulc zaprosili do rozmowy Piotra Scholza, gitarzystę, kompozytora, aranżera i dyrygenta.

Nasz gość poza działalnością muzyczną, od zeszłego roku wykłada też kompozycję i aranżację w Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi.

15 października ukazuje się, druga już, autorska płyta Piotra Scholza i między innymi o tym opowiedział w naszym studio. Jest to projekt o tyle wyjątkowy, że wraz z wydaniem płyty, pojawi się też książka.

-To trochę zahacza o mój doktorat, bo jest to kompozycja, ktorą napisałem. Natomiast mam takie podejście, że nie chce czegoś tworzyć do szuflady i to nie jest tylko projekt artystyczny, ale on też ma mieć taki trochę charakter edukacyjny. – opowiada Piotr Scholz.

Warto przyjrzeć się bliżej temu projektowi, bo nasz gość, jak sam mówi, wykorzystał takie skale muzyczne w jazzie, której do tej pory nie były znane.

Sama płyta ukaże się 15 października, natomiast na wydanie książki cały czas trwa zbiórka.

-Z uwagi na to, że to był spontaniczny pomysł na ostatnią chwilę, wszystko zaplanowałem pod kątem produkcji tego projektu, który pochłonął naprawdę mnóstwo pieniędzy. Miałem de facto jedno wsparcie, reszta była z moich środków finansowana, a jest to duży skład, także każdy najmniejszy koszt wzrasta kilkukrotnie. – odpowiada nasz gość.

Artbook jest książką artystyczną, która jest częścią ogromnego projektu. Cały pomysł zrodził się 4 lata temu gdy Piotr Scholz rozpoczął studia doktoranckie, podczas których powstała około 50-minutowa kompozycja ‘Birds from another planet’.

Nasz gość, jak sam o sobie mówi, jest obieżyświatem. Mieszka w Poznaniu, wykłada w Łodzi, doktorat kończy w Katowicach. To młody, ambitny artysta, o którym z pewnością nie raz jeszcze usłyszymy.