Są małżeństwem co najmniej pół wieku. Złote Gody w Urzędzie Miasta

Złożyli sobie przysięgę co najmniej 50 lat temu i wiernie przy niej trwają. W Urzędzie Miasta Poznania zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie podczas oficjalnej uroczystości. To symboliczne wyróżnienie i uhonorowanie par, które pozostają w związku małżeńskim przez kilkadziesiąt lat.

 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta RP parom, które pozostają w związku małżeńskim od co najmniej 50 lat. Uroczyste wręczenie wyróżnień tradycyjnie miało miejsce w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Tym razem Jacek Jaśkowiak wręczył je 15 parom. Jak przyznaje, to jeden z jego ulubionych obowiązków jako prezydenta miasta.

Podczas uroczystości w Sali Białej prezydent Poznania pogratulował parom wytrwałości w związku i wzajemnego szacunku. Podziękował za bycie inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych i naukę co do tego, czym jest wzajemne wsparcie.

Choć z uwagi na sytuację epidemiologiczną w uroczystości nie mogli brać udziału bliscy wyróżnionych par to nie zabrakło wspomnień, rozmów i Marszu Mendelssohna.

Wyróżnienia wręczane są po złożeniu odpowiedniego wniosku. Zwykle w imieniu par robią to bliscy – dzieci lub wnuki pary.